ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13128127
*
nr 1312 8127
Spegel
1950-tal, 117x35 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2020
kl 18:20:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 15:00:13
1
200 kr
8/3 13:27:42
2
200 kr
8/3 13:27:42
1
200 kr (Budbetjänt)
8/3 22:47:58
3
350 kr
9/3 18:04:19
1
350 kr
9/3 18:04:19
3
350 kr (Budbetjänt)
9/3 18:12:56
4
Vinnande bud
9/3 18:15:25
3
450 kr
9/3 18:15:25
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43
-
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1312 8127
Spegel
1950-tal, 117x35 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 15:00:13 | 1 | 200 kr |
8/3 13:27:42 | 2 | 200 kr |
8/3 13:27:42 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/3 22:47:58 | 3 | 350 kr |
9/3 18:04:19 | 1 | 350 kr |
9/3 18:04:19 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
9/3 18:12:56 | 4 | Vinnande bud |
9/3 18:15:25 | 3 | 450 kr |
9/3 18:15:25 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:43 -
7230 Spegel
Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:57